Zespół taneczny „Perełki”

Spółdzielczy Dom Kultury, ul. Kusocińskiego 13a, Mielec, 39-300

Zespół taneczny „Perełki”

Najważniejsze informacje

Organizator Spółdzielczy Dom Kultury
Miejsce
Ogarniczenia wiekowe od 4 do 18 lat

Zajęcia Zespół taneczny „Perełki” organizowane są przez Spółdzielczy Dom Kultury. Przeznacze są dla dzieci, młodzieży (wiek od 4 do 18 lat).

Informacja od Organizatora

W Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli od początku jego istnienia dominował taniec. Już czterolatki zaczynają u nas swą baletową edukację. Jest to coś więcej niż rytmika w przedszkolach, bo nabywane podstawy tańca kształtują nam przyszłych uczestników zespołów.

140Tak zaczynały „Perełki”, które mają teraz już 20 lat i mogą poszczycić się bogatym repertuarem ale też i perfekcyjnym wykonawstwem.

Od 1993r. dziecięcy zespół taneczny „Perełki” prowadziła Anna Kaczor – Włodek. Wychowała w nim kilka pokoleń „krasnoludków”, „kopciuszków” i „czerwonych kapturków”.

Zespół „Perełki” wyspecjalizował się w inscenizacjach bajek i tworzeniu dziecięcych klimatów. Dorastające dzieci pozostawały jednak w „Perełkach”. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży, choreograf – Anna Włodek – poszerzyła repertuar o taniec nowoczesny.

„Perełki” wielokrotnie zbierały nagrody, wyróżnienia, były laureatami różnych Przeglądów i Festiwali na szczeblu rejonowym i ogólnopolskim. Wspomnieć tu wypada dwukrotny pobyt w Kosinie, Festiwale w Kielcach, Rzeszowie, Krośnie, Tarnobrzegu, Małogoszczy, Mielcu, Przemyślu, a ostatnio nawet Polanicy Zdroju. Jesienią 2007r. właśnie w Polanicy na VIII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych –„Perełki” zdobyły I nagrodę.

Dziś „Perełki” mogą poszczycić się bardzo różnorodnym programem, chętnie oglądanym przez mieszkańców miasta.

Od 25 lat dzieci i młodzież z zespołu „Perełki” są wizytówką Spółdzielczego Domu Kultury.

Zajęcia odbywają się:
– dla dzieci 4-5 lat – raz w tygodniu – odpłatność: 280 zł (odpłatność za rok nauki) dla członków SM / 340 zł (odpłatność za rok nauki) dla pozostałych uczestników

– szkoły podstawowe, gimnazja i średnie – dwa razy w tygodniu – odpłatność 390 zł (odpłatność za rok nauki) dla członków SM / 460 zł (odpłatność za rok nauki) dla pozostałych uczestników

Info: strona Spółdzielczego Domu Kultury

Ladies Dance
zajęcia taniec inne
Ladies Dance

Zobacz szczegóły

Mama w formie
zajęcia sport inne
Mama w formie
Rynek 38

Zobacz szczegóły

DEEPWORK
zajęcia sport gimnastyka
DEEPWORK
Rynek 38

Zobacz szczegóły

Szachy
zajęcia inne szachy
Szachy
ul. Popiełuszki 10

Zobacz szczegóły

Zobacz więcej