Spotkanie

Spotkanie z Marcinem Mellerem

Stalowa Wola

Najważniejsze informacje

Początek Środa, 22 listopada, godz. 17:30

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i pisarzem, Marcinem Mellerem. Spotkanie odbędzie się w ramach spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki, ale przyjść na nie może każdy zainteresowany.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada na godzinie 17:30, w Bibliotece Głównej, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Wstęp wolny.

Marcin Meller jest cenionym dziennikarzem telewizyjnym, reportażystą, felietonistą i redaktorem naczelnym, który przez dwanaście lat pracował w redakcji "Polityki", a także pełnił funkcję redaktora naczelnego "Playboya" i Grupy Wydawniczej Foksal. Jest znany jako gospodarz programu Drugie Śniadanie Mistrzów w TVN24 (2009–2022) oraz współprowadzący Dzień Dobry TVN (2005–2008, 2013–2019). Obecnie prowadzi swój własny magazyn kulturalny "Drugie śniadanie Mellera" na platformie YouTube i jest felietonistą w "Newsweeku". Wraz z żoną, Anną Dziewit-Meller, napisał książkę "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji" (2011). Oprócz tego wydał zbiory reportaży, takie jak "Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe" (2013), oraz zbiory felietonów, takie jak "Sprzedawca arbuzów" (2016) i "Nietoperz i suszone cytryny" (2019), a także powieść przygodowo-sensacyjną "Czerwona ziemia" (2022), która stała się bestsellerem. Marcin Meller spędza dużo czasu na pograniczu Warmii i Mazur, między Reszlem a Mrągowem, gdzie również ceni pierogi ruskie.

Podczas spotkania w Stalowej Woli Marcin Meller podzieli się swoimi refleksjami na temat swojej pasji do pisania, podróży oraz pracy w mediach, a także miłości do literatury. Nie zabraknie też opowieści o Afryce, która odgrywa ważną rolę w jego powieści "Czerwona ziemia". Spotkanie to będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat jego zbiórów reportaży i felietonów. Te różnorodne dzieła dotykają wielu obszarów, od polityki po drobne obserwacje codziennego życia, co pozwala czytelnikom zanurzyć się w różnorodnych tematach poruszanych przez autora. Spotkanie zapewni nie tylko intelektualne bodźce, ale również możliwość zadawania pytań i bezpośredniego dialogu z autorem.

Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie możliwość zakupu książek autorstwa Marcina Mellera oraz zdobycia autografu od autora.

Spotkanie jest organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie w ramach programu dotacyjnego "Dyskusyjne Kluby Książki 2023", finansowanego ze środków Instytutu Książki przyznanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sylwester Miejski w Stalowej Woli 2023/24
Sylwester Miejski w Stalowej Woli 2023/24

31 grudnia, godz. 22:00

Plac Piłsudskiego Stalowa Wola, Stalowa Wola

Międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych
Międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

15 grudnia, godz. 15:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Stalowa Wola

Nie tylko Witold...
Nie tylko Witold...

12 grudnia, godz. 16:15

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Stalowa Wola

Widowisko Puszcza Dźwięków
Widowisko Puszcza Dźwięków

8 grudnia, godz. 17:00

MOSiR Stalowa Wola, Stalowa Wola

Miejskie Mikołajki
Miejskie Mikołajki

6 grudnia, godz. 17:00

Rynek w Rozwadowie, Stalowa Wola

Zobacz więcej