Wystawy

"Na brzegu lata" wystawa poplenerowa

ul. Sandomierska 1, Stalowa Wola

Najważniejsze informacje

Początek Niedziela, 22 października
Zakończenie Niedziela, 26 listopada

Ekspozycja „Na brzegu lata” od 22 października w Muzeum Regionalnym. Wystawa poplenerowa stworzona we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli prezentować będzie prace szesnaściorga artystów z całego kraju, którzy na przełomie czerwca i lipca tworzyli w Bojanowie.

Ekspozycja „Na brzegu lata” jest pokłosiem Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pn. „Letnie Konfrontacje Malarskie”, który odbywał się od 24 czerwca do 2 lipca 2023 roku w Bojanowie z inicjatywy Starostwa Powiatowego. Była to już kolejna, czwarta edycja Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego organizowanego przez Powiat Stalowowolski. W projekcie uczestniczyło szesnaścioro artystów, m.in. z Warszawy, Krakowa, Katowic czy Rzeszowa. Twórcy przez pryzmat swojej malarskiej wrażliwości utrwalali na płótnie pejzaże, architekturę, przyrodę, wydobywając z pozornie zwyczajnych miejsc ich szczególny klimat, wzbogacony o indywidualny „pejzaż duszy” każdego z nich. Bajkowa sceneria, wspaniała atmosfera, możliwość wymiany poglądów, zachwycające okoliczności przyrody, obecność w naturze, energia płynąca z lasu, rzeki, łąki, to jest coś, co potrzebne jest do natchnienia – te słowa padały najczęściej z ust uczestników pleneru.

Będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu prace lokalnych twórców pochodzących ze Stalowej Woli i okolic: Krzysztofa Czerwiaka, Danuty Gaweł, Ryszarda Kochana, Jadwigi Kukuły, Edyty Banasiak -Nawracaj, Agnieszki Piętak, a także Anny Kossakowskiej (Warszawa), Konrada Wieniawy-Narkiewicza (Warszawa), Sylwii Lis-Persony (Kazimierz Dolny), Ewy Podlodowskiej (pochodzącej z Radomyśla nad Sanem) i Jakuba Podlodowskiego (Lublin), Marii Wiktorii Mostek (Rzeszów), Kazimierza Hamady (Kraków), Jacka Kośmińskiego (Kazimierz Dolny), Anity Sadlej-Stelmach (Katowice), Grażyny Grabowskiej (Lublin). Wystawę dopełniać będzie autorski wybór prac tychże twórców, pokazując szerszy kontekst i ścieżkę artystyczną każdego z nich.

Organizator: Powiat Stalowowolski

Współorganizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Koordynator projektu: Lila Wojciak

Koordynator wystawy w MR: Wioletta Nawrocka

[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"
[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"

4 października, godz. 20:00

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

Zobacz więcej