Dla dzieci

Miejskie Mikołajki

Rynek, Stalowa Wola

Najważniejsze informacje

Początek Środa, 6 grudnia, godz. 17:00
Zakończenie Środa, 6 grudnia, godz. 20:00
Strona wydarzenia https://www.stalowawola.pl/mi…

Informacje od Organizatora:

Magiczna atmosfera świąt otuli wkrótce Rozwadowski Rynek. A to za sprawą wizyty niezwykłego gościa. 6 grudnia 2023 roku do Rozwadowa przybędzie święty Mikołaj z zaprzęgiem żywych reniferów, rozpoczynając tym samym Miejskie Mikołajki. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Miejskie Mikołajki będą też znakomitą okazją, by roztoczyć świąteczną atmosferę na całą Stalową Wolę. W trakcie wydarzenia bowiem będzie miało miejsce rozświetlenie choinki i iluminacji świątecznych w mieście.

Miejskie Mikołajki potrwają od godziny 17.00 do 20.00. Na miejscu pojawi się święty Mikołaj, gotów do rozmowy z dziećmi i dorosłymi oraz do wspólnego pozowania do świątecznych zdjęć. To nie wszystko. W ramach wydarzenia będzie też okazja, by zobaczyć prawdziwe, żywe renifery, które dodadzą magii i niepowtarzalnego klimatu temu świątecznemu spotkaniu.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji, takich jak animacje z elfami, gry i zabawy ruchowe, które z pewnością rozbawią i dostarczą mnóstwo radości. Dodatkowo, na stoiskach Kreatywnego Podwórka oraz miejskich jednostek będzie można skorzystać z warsztatów świątecznych, gdzie uczestnicy stworzą bombki, aniołki, skarpetkowe bałwanki czy ekotorby – idealne prezenty świąteczne wykonane własnoręcznie.

Ponadto, wszyscy uczestnicy Mikołajek będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle świątecznej ścianki lub w plenerze, przy innych atrakcjach. Każdy będzie mógł zabrać ze sobą kawałek atmosfery tego wyjątkowego wydarzenia, rejestrując chwile radości i uśmiechu przy kolorowej dekoracji.

To wydarzenie to nie tylko okazja do zabawy, ale także doskonała okoliczność, aby spotkać się z innymi mieszkańcami, cieszyć się wspólnie świątecznym nastrojem i budować wspólnotę.

Organizatorami Miejskich Mikołajek są: Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli. Partnerami wydarzenia są: Fabryka Kreatywności, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny Kreatywne Podwórko, Koło Fotograficzne KADR, renifery.com, Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli oraz Ochotnicza Straż Pożarna Stalowa Wola – osiedle Charzewice.

Źródło: Urząd Miasta w Stalowej Woli
DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ
DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ

4 marca, godz. 18:00

Foyer MDK, Stalowa Wola

IX Krakowski Salon Poezji
IX Krakowski Salon Poezji

10 marca, godz. 12:00

Rozwadowski Dom Kultury "Sokół", Stalowa Wola

MOBILNE LABORATORIUM TPU
MOBILNE LABORATORIUM TPU

10 marca, godz. 16:00

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, Stalowa Wola

Wykład otwarty 'Język jako element i nośnik dziedzictwa'
Wykład otwarty 'Język jako element i nośnik dziedzictwa'

5 marca, godz. 17:00

sala widowiskowa Centrum Aktywności Seniora, Stalowa Wola

PIĘKNO JEST W NAS
PIĘKNO JEST W NAS

7 marca, godz. 17:00

Centrum Aktywności Seniora, Stalowa Wola

Zobacz więcej