Warsztaty / Zajęcia

Międzypokoleniowe warsztaty ozdób świątecznych

ul. Popiełuszki 10, Stalowa Wola

Najważniejsze informacje

Początek Piątek, 15 grudnia, godz. 15:00
Strona wydarzenia https://mbpstalowawola.pl/akt…

Informacje od Organizatora:

W sobotę, 16 grudnia w godzinach 15:00 – 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza na Międzypokoleniowe Warsztaty Ozdób Świątecznych „Choinkowe ozdoby”. Zapisy na wydarzenie startują 1 grudnia w Wypożyczalni Książki Mówionej, w godzinach jej otwarcia. Ilość miejsc ograniczona.

W ubiegłych latach podczas poprzednich warsztatów świątecznych wykonywaliśmy stroiki czy świąteczne kartki. W tym roku stalowowolskie bibliotekarki proponują wykonanie choinkowych ozdób. – Przed laty choinki ozdabialiśmy sami. Były łańcuchy mozolnie sklejane z kolorowego papieru, szyszki i orzechy pomalowane złotą farbą, aniołki z delikatnymi skrzydłami, bałwanki, pajacyki z wydmuszek i brodate mikołaje. Dawniej wiele pracy wkładano w przygotowanie ozdób na choinkę… Ozdoby cieszyły, bo poświęciliśmy im wiele serca i sporo czasu. Spróbujmy więc własnoręcznie wykonać gwiazdki, łańcuchy czy inne ozdoby, które przystroją naszą choinkę – zachęcają stalowowolskie bibliotekarki.

– Zapraszamy na warsztaty rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami… Całe rodziny będą mogły samodzielnie wykonać oryginalne świąteczne ozdoby pod okiem plastyka. Biblioteka zapewnia wszystkie materiały potrzebne do wykonania ozdób. Oczywiście zajęcia są bezpłatne – mówi Beata Życzyńska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Świąteczne warsztaty cieszą się niebywałym powodzeniem wśród mieszkańców miasta, nic dziwnego, bo to świetna okazja na kreatywne spędzenie popołudnia w rodzinnym gronie. Warto przyjść do biblioteki, wspólnie z pociechami, zachęcić do warsztatów znajomych. A wcześniej koniecznie zapisać się na wydarzenie.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli
DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ
DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ

4 marca, godz. 18:00

Foyer MDK, Stalowa Wola

IX Krakowski Salon Poezji
IX Krakowski Salon Poezji

10 marca, godz. 12:00

Rozwadowski Dom Kultury "Sokół", Stalowa Wola

MOBILNE LABORATORIUM TPU
MOBILNE LABORATORIUM TPU

10 marca, godz. 16:00

Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, Stalowa Wola

Wykład otwarty 'Język jako element i nośnik dziedzictwa'
Wykład otwarty 'Język jako element i nośnik dziedzictwa'

5 marca, godz. 17:00

sala widowiskowa Centrum Aktywności Seniora, Stalowa Wola

PIĘKNO JEST W NAS
PIĘKNO JEST W NAS

7 marca, godz. 17:00

Centrum Aktywności Seniora, Stalowa Wola

Zobacz więcej