Kultura

DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ

Stalowa Wola

Najważniejsze informacje

Początek Poniedziałek, 4 marca, godz. 18:00

Centrum Aktywności Seniora zaprasza na spotkanie "DOM UTKANY ZE WSPOMNIEŃ", które odbędzie się w Foyer MDK dnia 4 marca 2024 o godzinie 18:00. Wydarzenie będzie spotkaniem przy ciastku i filiżance kawy, inicjującym utworzenie Izby Pamięci im. Józefa Żmudy. Spotkanie poprowadzi dr Piotr Szaradowski.

Informacje od Organizatora:

Tyle jest historii o ludziach, wydarzeniach, przedmiotach, ilu o tym opowiadających. Po wydaniu każdego kolejnego albumu o zespołach artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli zawsze się okazywało, że ktoś lub „coś” nie zostało w nich ujęte. Opowieści i wspomnienia związane z historią MDK okażą się bardziej wiarygodne, kiedy grono opowiadających czy zbiór fotografii i pamiątek się poszerzy, a perspektywy postrzegania działalności instytucji przy Placu Piłsudskiego będą bardziej różnorodne.

Z szacunku do pokoleń tworzących historię MDK, również by inspirować się ich dokonaniami, zdecydowaliśmy o powołaniu do życia Izbę Pamięci im. Józefa Żmudy, gdzie zbierane będą pamiątki i opowieści z kulturalnej przeszłości Stalowej Woli. Józef Żmuda – charyzmatyczny reżyser Amatorskiego Teatru Dramatycznego, jako kierownik artystyczny naszego domu kultury współpracował ze wszystkimi zespołami i ich opiekunami. Stąd też obszarem naszych zainteresowań są pamiątki i wspomnienia dotyczące całej Społeczności MDK, którą tworzą zarówno członkowie zespołów artystycznych, pracownicy, sympatycy, jak i uczestnicy wydarzeń w czasie 72-letniej historii instytucji.

Zapraszamy Państwa na spotkanie w poniedziałek, 4 marca o godz. 18.00 w foyer MDK, podczas którego opowiemy o planach i zasadach tworzenia Izby Pamięci im. Józefa Żmudy. Liczymy na doborowe kulturalne towarzystwo. Spotkamy się przy kawie, herbacie i słodkim „załączniku”.

Spotkanie poprowadzi dr Piotr Szaradowski, specjalizujący się w odkrywaniu historii.

Inicjatywę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w ramach programu własnego Narodowego Instytutu Muzeów „Izby Pamięci”.

Galeria

Szafirowa Harmonia Wspomnień 1979-2024
Szafirowa Harmonia Wspomnień 1979-2024

20 kwietnia, godz. 17:00

sala widowiskowa, Stalowa Wola

Czadowa Giełda
Czadowa Giełda

20 kwietnia, godz. 10:00

Tarnobrzeski Dom Kultury, Tarnobrzeg

Otwarcie Sezonu Turystycznego w Sandomierzu
Otwarcie Sezonu Turystycznego w Sandomierzu

28 kwietnia, godz. 11:00

Rynek Starego Miasta, Sandomierz

Teatr: Kłamstwo - Le Mensonge / Kłamstwo
Teatr: Kłamstwo - Le Mensonge / Kłamstwo

12 maja, godz. 18:00

Dom Katolicki, Sandomierz

Teatr: Skrzypek Na Dachu - Skrzypek Na Dachu - Najsłynniejszy musical świata na Licencji Music Theatre Int. Limited
Teatr: Skrzypek Na Dachu - Skrzypek Na Dachu - Najsłynniejszy musical świata na Licencji Music Theatre Int. Limited

12 maja, godz. 17:00

Miejski Dom Kultury, Stalowa Wola

Zobacz więcej