Kultura

21 Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych 2024

Sandomierz

Najważniejsze informacje

Początek Czwartek, 27 czerwca
Zakończenie Niedziela, 30 czerwca
Strona wydarzenia https://www.facebook.com/fest…

Kiedy i Gdzie: 21 Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych 2024

21 edycja Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych odbędzie się w Sandomierzu w dniach 27-30 czerwca.

Mimo ubiegłorocznych pogłosek na temat przeniesienia wydarzenia do Rzeszowa, Katarzyna Kubacka-Seweryn, pomysłodawczyni i dyrektorka festiwalu, zadbała o to by festiwal pozostał w pierwotnej lokalizacji. W przyszłości zależy jej na dalszym rozwoju tej imprezy, która przyciąga największe gwiazdy kina i jest jedną z najważniejszych pozycji w kalendarzu kulturalnym miasta.

O Festiwalu

Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych to coroczne święto kina, które gromadzi zarówno wybitne postaci polskiego kina, jak i literatów, artystów plastycznych oraz ludzi nauki. To czas, kiedy Sandomierz staje się królewskim miastem filmu, zapraszając widzów do odkrywania niezwykłych produkcji. Festiwal od lat cieszy się renomą i jest okazją do spotkań, dyskusji i refleksji nad sztuką filmową.

Specjalni goście 21 edycji Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych

Jednym z wyróżnionych gości tegorocznej edycji festiwalu będzie Marek Kondrat, aktor wyjątkowo utalentowany, wyróżniony wieloma nagrodami za swoje kreacje w ponad 100 filmach i serialach. To właśnie on zostanie mianowany Aktorem NieZwykłym w 21 sandomierskim Festiwalu i podczas uroczystej gali festiwalowej odbierze statuetkę z krzemienia pasiastego, kamienia optymizmu.

Drugą wyróżnioną w tym roku postacią świata kina będzie Marek Koterski, jeden z najwybitniejszych reżyserów i scenarzystów współczesnego kina polskiego. Nagradzany między innymi za napisanie scenariusza do filmu „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy za reżyserię filmu „Dzień świra”. W Sandomierzu zostanie uhonorowany Koroną Sandomierską – statuetką dla Reżysera NieZwykłego.

Atrakcja na zakończenie

Na zakończenie festiwalu, 30 czerwca, odbędzie się recital Zbigniewa Zamachowskiego, podczas którego publiczność będzie miała okazję posłuchać zarówno autorskich utworów artysty, jak i unikalnych interpretacji piosenek renomowanych twórców. Towarzyszyć mu będzie kompozytor i pianista Roman Hudaszek.

Program Festiwalu

Dokładny program Festiwalu pojawi się bliżej terminu wydarzenia. Najnowsze informacje można sprawdzać na bieżąco na profilu Facebook Festiwalu Filmów-Spotkań Niezwykłych.

To jak wygląda sam festiwal można zobaczyć na filmie z podsumowania 18 edycji:

Galeria

[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"
[zmiana terminu] MERY SPOLSKY - "Erotik Era Toure"

4 października, godz. 20:00

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

Zobacz więcej