Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów

Centrum Bajki w Pacanowie powstało dzięki pracy ludzi zafascynowanych opowieściami dla dzieci. Nieprzypadkowa więc jest tu lokalizacja, miejscowość, w której położone jest Centrum Bajki była przecież celem podróży Koziołka Matołka.

Założyciele Centrum skupili się wokół świata fantazji, który ma nie tylko bawić odwiedzających, ale przede wszystkim uczyć. W Pacanowie organizowane są, więc wydarzenia kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się warsztaty animacyjne i teatralne, a także liczne gry i zabawy rozwijające wyobraźnię. W Centrum można również wybrać się na zwiedzanie wyjątkowego baśniowego świata: magicznej księgarni, ogrodu czy interaktywnej wystawy.

Atrakcje jakie czekają na odwiedzających Centrum Bajki:

Park Akademi Bajki:

2-hektarowy park, do którego może wybrać się każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Dzięki biletowi można spędzić w nim cały dzień. Park podzielony jest na dwie strefy:
- jedna ogólnodostępna ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną, zielonym skwerem z siedziskami oraz Bistrem u Koziołka, - druga płatna z czterema ogrodami: Komiksu, Legend, Powieści oraz Bajek i Baśni. Na ich terenach są m.in. park linowy, grota solna z seansami relaksacyjnymi, pojazd z komiksu Tytus Romek i A'Tomek, zjeżdżalnia, zwierzyniec czy labirynt.

„Bajkowy Świat”

Interaktywna wystawa dla podróżników: od 3 lat. Zwiedzanie jej zajmuje ok 60 min.

Ekspozycja pozwala na podróż przez różne baśniowe krainy, w których przewodnikiem jest Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Będzie można zobaczyć m.in. Czarodziejski Ogród ze śpiącą Calineczką, Jamę Smoka czy Zamku.

Mały Teatr,

Kameralna scena lalkowa, na której można zobaczyć znane i lubiane baśnie w pięknych aranżacjach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Spektakle trwają ok. 30 min.

Magiczna księgarnia

w ofercie księgarni jest wiele replik starych wydań literatury światowej, wyłącznie wartościowych pozycji.

W Centrum Bajki Koziołka Matołka można zorganizować wycieczki dla szkół i przedszkoli, urodziny, a nawet imprezy firmowe. Można również się tam wybrać indywidualnie. należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji bilet, ponieważ bez tego może się okazać, że nie uda się wejść, na którąś za trakcji np. spektakl w Małym Teatrze.

Zakupu biletu oraz zaplanowania wycieczki należy dokonać przez stronę Centrum Bajki: https://centrumbajki.pl/zaplanuj-pobyt/

Pasieka u Trutnia
Grębów

Zapraszamy na warsztaty do naszej zagrody edukacyjnej 🍯🐝 Uczymy i gwarantujemy przy tym dobrą zaba… Czytaj dalej

Osada Marianów - "Jest takie miejsce"
Zarzecze

Osada Marianów "Jest takie miejsce" - tutaj czas się zatrzymuje, natura jest na wyciągnięcie ręki, … Czytaj dalej

Ranczo Alpaka
Ranczo Alpaka
atrakcje
Ranczo Alpaka
Wola Baranowska

Ranczo Alpaka zamieszkują: alpaki, kangury, kózki miniaturowe, kucyki, papugi, kanarki, psy, koty, … Czytaj dalej

Pływalnia odkryta
MOSiR ul. Hutnicza 15

Pływalnia zewnętrzna położona jest na terenach zielonych zlokalizowanych przy kompleksie obiektów M… Czytaj dalej

ul. Wyszyńskiego 1

Istnieje możliwość wynajęcia kortu na godziny, ziemnego na obiekcie przy ul. Skoczyńskiego lub ul. … Czytaj dalej

Zobacz więcej