Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka

ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Pacanów

Centrum Bajki w Pacanowie powstało dzięki pracy ludzi zafascynowanych opowieściami dla dzieci. Nieprzypadkowa więc jest tu lokalizacja, miejscowość, w której położone jest Centrum Bajki była przecież celem podróży Koziołka Matołka.

Założyciele Centrum skupili się wokół świata fantazji, który ma nie tylko bawić odwiedzających, ale przede wszystkim uczyć. W Pacanowie organizowane są, więc wydarzenia kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród proponowanych atrakcji znajdują się warsztaty animacyjne i teatralne, a także liczne gry i zabawy rozwijające wyobraźnię. W Centrum można również wybrać się na zwiedzanie wyjątkowego baśniowego świata: magicznej księgarni, ogrodu czy interaktywnej wystawy.

Atrakcje jakie czekają na odwiedzających Centrum Bajki:

Park Akademi Bajki:

2-hektarowy park, do którego może wybrać się każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Dzięki biletowi można spędzić w nim cały dzień. Park podzielony jest na dwie strefy:
- jedna ogólnodostępna ze skateparkiem dla młodzieży, fontanną, zielonym skwerem z siedziskami oraz Bistrem u Koziołka, - druga płatna z czterema ogrodami: Komiksu, Legend, Powieści oraz Bajek i Baśni. Na ich terenach są m.in. park linowy, grota solna z seansami relaksacyjnymi, pojazd z komiksu Tytus Romek i A'Tomek, zjeżdżalnia, zwierzyniec czy labirynt.

„Bajkowy Świat”

Interaktywna wystawa dla podróżników: od 3 lat. Zwiedzanie jej zajmuje ok 60 min.

Ekspozycja pozwala na podróż przez różne baśniowe krainy, w których przewodnikiem jest Dzwoneczek, Czerwony Kapturek i Królewna Śnieżka. Będzie można zobaczyć m.in. Czarodziejski Ogród ze śpiącą Calineczką, Jamę Smoka czy Zamku.

Mały Teatr,

Kameralna scena lalkowa, na której można zobaczyć znane i lubiane baśnie w pięknych aranżacjach. Nie ma ograniczeń wiekowych. Spektakle trwają ok. 30 min.

Magiczna księgarnia

w ofercie księgarni jest wiele replik starych wydań literatury światowej, wyłącznie wartościowych pozycji.

W Centrum Bajki Koziołka Matołka można zorganizować wycieczki dla szkół i przedszkoli, urodziny, a nawet imprezy firmowe. Można również się tam wybrać indywidualnie. należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji bilet, ponieważ bez tego może się okazać, że nie uda się wejść, na którąś za trakcji np. spektakl w Małym Teatrze.

Zakupu biletu oraz zaplanowania wycieczki należy dokonać przez stronę Centrum Bajki: https://centrumbajki.pl/zaplanuj-pobyt/

Miejskie Lodowisko Mobilne

Miejskie Lodowisko Mobilne usytuowane jest na Placu Piłsudskiego w sąsiedztwie Miejskiego Domu Kult… Czytaj dalej

Pływalnia odkryta
MOSiR ul. Hutnicza 15

Pływalnia zewnętrzna położona jest na terenach zielonych zlokalizowanych przy kompleksie obiektów M… Czytaj dalej

Ścianka wspinaczkowa "Aniołów stróżów"
Ul. Klasztorna 27

Ścianka wspinaczkowa „Aniołów Stróżów” istnieje od 2004 roku. Powstała z inicjatywy br. Pawła Kubia… Czytaj dalej

Aleje Jana Pawła II 18D

Klub bilardowy Billa, który powstał w 2002 roku. Często są tu organizowane turnieje bilardowe - ich… Czytaj dalej

Zamek w Łańcucie
Łańcut

Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Położony w ma… Czytaj dalej

Zobacz więcej