Po emocjach związanych z występami reprezentacji Polski czas wrócić na krajowe podwórko. Przed nami bardzo ciekawy weekend na polskich boiskach, a konkretnie 1. Lidze, gdzie Termalica zmierzy się z Ruchem w meczu na szczycie, z ŁKS podejmie Chojniczankę.

ŁKS vs Chojniczanka

W niedzielę o 12:40 rozpocznie się mecz pomiędzy liderem i ostatnią drużyną tabeli. ŁKS dodatkowo będzie miał atut własnego boiska, który może okazać się decydujący w tej rywalizacji. Warto przypomnieć, że pierwsze starcie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się sensacyjnym rezultatem, za jaki trzeba uznać wygraną Chojniczanki przed swoją publicznością. Ogólnie był to jedyny triumf tego zespołu w 3 ostatnich meczach bezpośrednich.

ŁKS nadal jest liderem rozgrywek, chociaż forma tego zespołu nie jest tak wysoka, jak można byłoby się tego spodziewać. Łodzianie wygrali zaledwie połowę z 6 rozegranych spotkań po wznowieniu rozgrywek. Aktualnie mają na koncie 48 punktów, ale przewaga nad goniącym peletonem zmniejszyła się po ostatniej serii gier. Zostało im już tylko 6 oczek przewagi nad 3. miejscem w tabeli, a biorąc pod uwagę fakt, że ŁKS w kolejnym meczu zmierzy się z ostatnią drużyną, to trzy punkty są obowiązkiem. Będzie to również dobra okazja, aby odskoczyć od goniącego peletonu, ponieważ czwarta Termalica zmierzy się z drugim Ruchem.

Łodzianie bez wątpienia muszą również popracować nad aspektem gry w obronie. Od początku rundy wiosennej rozegrali tylko jeden mecz, w którym udało im się zachować czyste konto. Chojniczanka od startu sezonu ma średnią powyżej jednego gola na spotkanie ligowe, więc nie jest powiedziane, że ostatnia drużyna tabeli nie zdobędzie gola w Łodzi.

W ostatniej serii gier Łodzianie zmierzyli się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Było to starcie na szczycie, które ostatecznie zakończyło się remisem. Warto podkreślić, że goście prowadzili 2:1, ale stracili cenną bramkę i tym samym punkty w doliczonym czasie gry. Nadal jednak ŁKS jest głównym kandydatem do awansu na podstawie oferty zakładów bukmacherskich.

ŁKS statystyki

ŁKS – statystyki:

  • Łodzianie są niepokonani w 2 ostatnich meczach.
  • ŁKS jest aktualnym liderem rozgrywek.
  • Łodzianie w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów.
  • ŁKS nie zachował czystego konta w 5 z 6 ostatnich meczów.
  • ŁKS przegrał tylko 1 mecz po wznowieniu rozgrywek.

Chojniczanka przystąpi do tego spotkania w ciężkim położeniu. Chluba Grodu Tura od początku rundy wiosennej wygrała tylko jeden mecz w pierwszej kolejce. W pozostałych rywalizacjach nie udało im się wywalczyć kompletu punktów, jednak ogólnie ostatnia drużyna ligowej tabeli nie dała się pokonać w starciach z Górnikiem Łęczna, a także Chrobrym Głogów. Nie jest więc powiedziane, że ŁKS ma gwarantowaną wygraną w następnym meczu domowym, nawet pomimo tego, że jest murowanym faworytem na podstawie oferty zakładów bukmacherskich online.

Zakłady bukmacherskie

Jak zakłady bukmacherskie prognozują przebieg tej rywalizacji? Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji są gospodarze. Podobnie było jednak przed pierwszym starciem tych ekip, a ostatecznie lepsza była drużyna z Chojnic. Chojniczanka pomimo tego, że plasuje się na ostatnim miejscu już kilka razy w tym sezonie, zaskoczyła wyżej notowanych rywali.

ŁKS musi wykorzystać atut własnego boiska w starciu z drużyną, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, jeśli chce wywalczyć bezpośredni awans. Goniący peleton się zbliża, a łodzianie będą chcieli uniknąć występu w barażach. W związku z tym, że można się tutaj spodziewać naporu gospodarzy, to ewentualny typ na powyżej 5,5 rzutów rożnych ŁKS-u może być ciekawą opcją.

Termalica vs Ruch Chorzów

Niebiescy w ostatniej serii gier zremisowali w meczu na szczycie z ŁKS-em. Taki wynik pozwolił utrzymać ekipie Ruchu dwupunktową stratę do ekipy z Łodzi. Chorzowianie z pewnością zdają sobie jednak sprawę, że goniący peleton również planuje walczyć o bezpośredni awans, a Wisła Kraków jest w znakomitej formie.

Ruch już w najbliższej kolejce rozegra kolejne spotkanie na szczycie, które może zdecydować o losach tego sezonu. Przeciwnikiem Niebieskich będzie Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która plasuje się na czwartym miejscu w tabeli i traci do Ruchu 6 oczek. Rywalizacja o awans powinna być zacięta praktycznie do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, jeśli spojrzymy jakie zespoły znajdują się w czołówce. Ruch z pewnością zdaje sobie sprawę, że ewentualna przegrana z Termalicą skomplikuje sytuację tego zespołu.

Termalica od początku rundy wiosennej jest niepokonana. Ekipa z Niecieczy ma na koncie 3 wygrane i 3 remisy. Jedyna porażka tego zespołu miała miejsce w rywalizacji towarzyskiej z Radomiakiem podczas obecnej przerwy reprezentacyjnej.

Ruch Chorzów statystyki

Ruch – statystyki:

  • Ruch Chorzów jest aktualnym wiceliderem.
  • Niebiescy są niepokonani od wznowienia rozgrywek.
  • Ruch zremisował 2 z 3 ostatnich meczów.
  • Ruch Chorzów strzelił przynajmniej jedną bramkę w każdym z ostatnich 6 meczów ligowych.
  • Niebiescy są niepokonani w lidze od 16 października.

Przebieg meczu na szczycie

Termalica i Ruch nie należą do najbardziej bramkostrzelnych drużyn w rozgrywkach. W związku z tym, że będzie to mecz na szczycie, może okazać się, że oba zespoły przystąpią do tej rywalizacji z mocno defensywnym nastawieniem, aby przede wszystkim nie stracić, a z przodu jakoś to będzie. Ruch i Termalica są niepokonane od startu rundy wiosennej, co pokazuje, jak trudny będzie to mecz dla obu zespołów.

Ruch regularnie znajduje drogę do siatki rywali, więc ewentualny typ na przynajmniej jedno trafienie tego zespołu może być ciekawą opcją do kuponów AKO. Jeśli połączyć to w zakładach bukmacherskich z typem na mecz ŁKS, to otrzyma się ciekawy kupon double na weekend w rozgrywkach 1. Ligi. W Superbet jest bonus powitalny, który może ułatwić obstawianie rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy, ponieważ na start otrzymasz tygodniowe zabezpieczenie w postaci gry bez ryzyka i specjalne freebety.

Sprawdź najnowsze aktualności z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.