Plenerowe imprezy, firmowe eventy czy grill ze znajomymi – to tylko niektóre sytuacje, kiedy potrzebne są wytrzymałe kubki, a także talerze i sztućce. Dobrym rozwiązaniem są kubki z papieru lub tworzyw sztucznych. Co warto kupić do swojej firmy?

Jednorazowe kubeczki – podstawowe informacje

Kubeczki jednorazowe to rozwiązanie przede wszystkim bezpieczne – mogą mieć kontakt z każdym rodzajem żywności – ponadto są niezwykle funkcjonalne i sprawdzą się znakomicie podczas różnego typu okazji – takich jak przyjęcie rodzinne w plenerze, ale i profesjonalne wydarzenie, takie jak festiwal muzyczny czy konferencja naukowa. Jednorazowe kubki są także niezbędne na targach i podczas dużych imprez. Taki kubki można znaleźć przede wszystkim w hurtowniach i sklepach z różnymi opakowaniami – takich jak ekspertpoludnie.pl, ale nie tylko. W sklepach kubki jednorazowe można nabyć w różnych rozmiarach i o różnych kolorach. Najmniejsze kubki są przeznaczone do espresso, standardowe kubki (200-250ml) mają typowy rozmiar i stosuje się je do herbaty, średniej kawy (np. cappuccino) czy gorącej czekolady. Z kolei największe i najbardziej pojemne kubki (w rozmiarze od 300 do 500 ml) to idealne rozwiązanie do lemoniady, bubbletea czy piwa. Jednak ostateczny wybór zależy tylko i wyłącznie od osób zajmujących się zakupami w firmie. Rozmiary kubków należy dobrać odpowiednio do rodzaju oferowanych napojów.

Kubki z tworzyw sztucznych

Jednorazowe kubki z plastiku to bardzo wytrzymałe rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu różnych miejscach i podczas różnego rodzaju wydarzeń – podczas grilla, pikniku, wydarzeń plenerowych, konferencji, spotkań autorskich itd. Ale kubeczki jednorazowe sprawdzają się również w barach czy kawiarniach. Plastikowe kubki stosuje się także w różnych automatach, w których można zakupić zimne lub ciepłe napoje, takie jak kawa, herbata, czekolada, woda itd. Automaty tego typu są niezwykle popularne w różnych miejscach publicznych. Ponadto można je również znaleźć w przychodniach lekarskich czy w biurach. Kubki jednorazowe z tworzyw sztucznych to również niezbędny element każdego gabinetu stomatologicznego. Plastikowe kubki mogą być wykorzystywane też w restauracjach oraz innych lokalach, gdzie są serwowane różne dania, napoje na wynos. Warto zaopatrzyć się w nich również w firmach cateringowych, szkole czy stołówkach pracowniczych.

Jednorazowe kubki z papieru

Alternatywą dla plastikowych rozwiązań są produkty z papieru. Ostatnio coraz więcej mówi się o ekologii – kubki papierowe to artykuły, które nie szkodzą środowisku i tym samym poprawiają jego stan. Papierowe produkty można znaleźć w wielu miejscach. Można w nich serwować zarówno zimne, jak i ciepłe napoje na wynos. Co ważne można je także stosować w automatach czy w gabinetach dentystycznych, a także i na stacjach paliw, festiwalach muzycznych, meczach. Kubki z papieru można kupić również na piknik czy grilla ze znajomymi. Wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe i można trzymać w nich płyn nawet przez kilkanaście godzin.