Teneryfa, nazywana "perłą Wysp Kanaryjskich", to największa i najludniejsza wyspa całego archipelagu. Ze względu na łagodną, przyjemną pogodę oraz wyjątkowe krajobrazy jest chętnie wybieranym kierunkiem urlopowym – sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny last minute na Teneryfę w wakacje.

Teneryfa to należąca do Hiszpanii wyspa położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Ma wiele walorów, które decydują o jej turystycznej atrakcyjności. Po pierwsze – cechuje się łagodną, przyjemną pogodą bez większych zmienności. Nawet w okresie zimy średnie temperatury przekraczają 20 stopni, co sprzyja wypoczynkowi w jednym z tamtejszych kurortów. Po drugie – Teneryfa to ogromne zróżnicowanie krajobrazowe, począwszy od złocistych, rajskich plaż przez sosnowe lasy, aż po wulkaniczne i górskie krajobrazy. Po trzecie – Teneryfa ma świetnie rozwiniętą bazę turystyczną. Liczne kurorty pełne hoteli o różnym standardzie, miejsca rodzinnej rozrywki, kawiarnie, restauracje i nocne kluby – każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Jakie CENY są na ten tydzień – zobacz TUTAJ https://www.fostertravel.pl/last-minute/hiszpania/wyspy-kanaryjskie/teneryfa/

I choć Teneryfa jest całorocznym kierunkiem turystycznym, to najwięcej gości przylatuje tam w okresie wakacji, od czerwca do sierpnia. Na podstawie danych dostępnych w popularnych serwisach turystycznych, gromadzących w jednym miejscu oferty wielu biur podróży, sprawdziliśmy jak kształtują się ceny last minute na Teneryfę w wakacje.

Last minute na Teneryfę w wakacje – ceny opcji ekonomicznych

Jeżeli ktoś zadowoli się niższym standardem wypoczynku, traktując hotel bardziej w charakterze bazy wypadowej do zwiedzania wyspy, a także wybierze opcję tylko ze śniadaniami, nawet w szczycie sezonu może upolować last minute na Teneryfę w granicach 2500-2800 zł za osobę. Należy mieć przy tym świadomość, że z reguły są to hotele położone dalej od centrów poszczególnych kurortów, czasem bardziej oddalone od morza, stąd większe rabaty cenowe. I tak np. za 7 dni w 3-gwiazdkowym hotelu Casa del Sol w Puerto de la Cruz w opcji ze śniadaniami w lipcu w ramach last minute trzeba zapłacić 2608 zł za osobę. To prawie 400 zł taniej od ceny wyjściowej. 2639 zł za osobę kosztuje tydzień w obiekcie Pez Azul (3 gwiazdki) w tej samej miejscowości, a 2824 zł – tydzień w hotelu Blue Sea Callao Garde w Callao Salvaje (również opcja wyżywienia BB).

Ile kosztuje last minute na Teneryfę w wakacje z wyżywieniem HB?

Kolejna opcja to last minute na Teneryfę w wakacje z wyżywieniem HB, czyli śniadaniami i obiadokolacjami. Jest to dość popularna forma urlopu, bo z jednej strony zapewnia dwa solidne posiłki dziennie, ale z drugiej strony – zostawia swobodę np. w podróżach po wyspie (turyści nie są bowiem mocno "związani" z hotelem godzinami posiłków). Najwięcej tego typu ofert dotyczy hoteli we wspomnianym już Puerto de la Cruz, czyli jednym z największych kurortów na wyspie, gdzie obiektów hotelowych jest wiele, więc łatwiej o atrakcyjne last minute. I tak w serwisie turystycznym udało się znaleźć m.in. ofertę last minute 7 dni w 4-gwiazdkowym hotelu Blue Sea Puerto Resort za 2994 zł za osobę (to ponad 300 zł mniej niż cena standardowa), 7 dni w 4-gwiazdkowym hotelu Be Live Adults Only Tenerife za 3160 zł za osobę oraz tydzień w 4-gwiazdkowym hotelu Checkin Concordia Playa za 3219 zł za osobę. Wszystkie znajdują się właśnie w Puerto de la Cruz.

Ceny last minute all inclusive na Teneryfę w wakacje

Warto jeszcze rzucić okiem na ceny last minute all inclusive na Teneryfę w wakacje, bo to taka forma pobytów nadal cieszy się największą popularnością wśród turystów. Zdarza się jednak, że na kilkanaście dni przed rozpoczęciem turnusu w hotelu nadal pozostają wolne miejsca albo ktoś nagle rezygnuje z wyjazdu – warto polować na takie okazje, bo czasami oszczędzić można nawet 30% wyjściowej ceny wycieczki. I tak np. wyjściowa cena 7 dni all inclusive w 4-gwiazdkowym hotelu O7 Tenerife w lipcu wynosi około 4300 zł za osobę – w ramach last minute można ją upolować za 3789 zł za osobę. Nieco więcej, bo 3909 zł od osoby, kosztuje tydzień last minute all inclusive w 3-gwiazdkowym obiekcie GF Noelia Playa.

Jak widać, ceny wyjazdów last minute na Teneryfę w wakacje są zróżnicowane, a wybór odpowiedniej opcji zależy od indywidualnych upodobań. Na pewno jednak warto śledzić portale turystyczne i szukać ofert last minute, bo pozwalają zaoszczędzić naprawdę spore kwoty.