Stalowa Wola szykuje się na kolejny, już 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieranie funduszy będzie trwało przez cały weekend, dając uczestnikom wiele okazji do wsparcia szczytnej inicjatywy.

Kiedy i gdzie 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli?

Główne atrakcje tegorocznego finału WOŚP razem ze Światełkiem do Nieba odbędą się w Centrum Aktywności Seniora. Rozpoczną się już w sobotę. Poza tym miejscem, w mieście zaplanowano wiele innych wydarzeń sportowych. Ich lokalizacje będą zależne od danej aktywności.

Co będzie się działo w Centrum Aktywności Seniora?

Centrum Aktywności Seniora w ramach WOŚP 2024 zaprasza na dwa dni pełne różnorodnych atrakcji i wydarzeń.

W sobotę rozegrane zostaną emocjonujące turnieje szachowe, rummikub oraz brydża. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w tych popularnych grach planszowych.

Dla osób zainteresowanych kulturą i sztuką, zostaną zorganizowane spektakle, które zapewnią rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. W sobotę na scenie CAS odbędą się trzy przedstawienia: "Śpiąca Królewna - historia prawdziwa", "Smerfy" oraz "Mikołajowa pomyłka".

W niedzielę uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju warsztatach. Zaplanowano m.in. warsztaty z gotowania z dietetykiem oraz warsztaty legorobotyki. Nie zabraknie również stoiska żołnierzy z Niska, gdzie wszyscy zainteresowani będą mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o służbie wojskowej.

Ponadto, dla najmłodszych uczestników przygotowano animacje i zabawy, które będą trwały aż do wieczora. Pomiary ciśnienia i poziomu glikemii będą przeprowadzane przez fachowców, a prowadzone będą również warsztaty samobadania piersi. Nie zabraknie również możliwości skorzystania z zabawy przy kąciku Xbox czy okularach VR.

Wieczorem, na scenie CAS, odbędą się występy muzyczne i taneczne, które będą nieustannie przerywane licytacjami. W programie znajduje się pokaz breakdance oraz koncert zespołu ROSE MERRY.

Wieczorem, o godzinie 20:00, z tarasu Centrum Aktywności Seniora, zostanie wysłane Światełko do Nieba. W tym roku odbędzie się pokaz SILENTY (cichych fajerwerków).

Szczegóły na plakacie w galerii poniżej.

Inne atrakcje WOŚPu 2024 w Stalowej Woli

Poza Centrum Aktywności Seniora, 32 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli zapewni wiele innych atrakcji dla mieszkańców. Sportowe wydarzenia towarzyszące będą stanowiły interesującą alternatywę dla wszystkich, którzy kochają aktywność fizyczną.

Na boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej odbędzie się turniej piłki nożnej z udziałem drużyn WOŚP.

W pubie "Czarno na białym" organizowany będzie Orkiestrowy Turniej Piłkarzyków.

W Klubie Bilardowym "Top Ten" przeprowadzony zostanie charytatywny Turniej Darts, który z pewnością skupi uwagę fanów gry w rzutki.

Dla tych, którzy lubią ruch i tańce, w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida będzie gościć Orkiestrowy Maraton Zumby 2024. Pozwoli to wszystkim chętnym na rozgrzanie się i świetną zabawę na parkiecie.

Nie można również zapomnieć o 9 Biegu "Policz się z cukrzycą", który odbędzie się w Parku Miejskim w Stalowej Woli.

Nie można też zapomnieć o Klubie Billa, gdzie miłośnicy bilarda będą mogli wziąć udział w Orkiestrowym Turnieju Bilardowym "9-BIL" .

Szczegóły wydarzeń w zakładce Dzieje się (na stronie i w aplikacji)

Cel WOŚP 2024

Celem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stalowej Woli jest zebranie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Hasło tegorocznej zbiórki brzmi "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Środki zebrane w czasie finału zostaną przekazane na zakup urządzeń do diagnostyki obrazowej, diagnostyki czynnościowej, diagnostyki endoskopowej, rehabilitacji oraz torakochirurgii.