Tylko remis z Unią

Stal Stalowa Wola zremisowała na własnym boisku z Unią Tarnów 2:2. Gola dla naszego zespołu zdobyli Mariusz Szuszkiewicz i z rzutu karnego Adam Imiela.

Od początku sobotniego pojedynku do ataku ruszyli zielono-czarni. Unia z kolei od samego początku przyjęła taktykę defensywną i grę z kontry. Zawodnicy gości wciągali graczy Stali na swoją połowę po czym szybko wyprowadzali akcję ofensywną. Nasi zawodnicy dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz brakowało klarownych okazji. W 14. minucie z lewej strony kolejny raz pokazał się Adam Imiela, który dograł w pole karne, gdzie źle interweniowała defensywa Unii. Najprzytomniej zachował się w polu karnym Mariusz Szuszkiewicz, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki gości.

Wydawało się, że Stal będzie kontrolować przebieg meczu, ale niespodziewanie w 25. minucie w polu karnym upadł jeden z zawodników gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnie rzut karny wykorzystał Artur Biały i doprowadził do wyrównania. Właściwie do przerwy obraz gry nie zmieniał się. Stal posiadała lekką przewagę, ale nie potrafiła skutecznie rozbić bloku obronnego Unii. Goście z kolei co jakiś czas wyprowadzali kontry, ale też nie przynosiły im żadnego efektu.

Po zmianie stron Stal zagrała bardzo ofensywnie. Trener Łukasz Surma wymienił dwójkę obrońców a wprowadził ofensywnych zawodników. Stalówka naciskała na Unię, która co jakiś czas wyprowadzała bardzo groźne kontry. Po jednej z nich wywalczyła rzut rożny, który zamieniła na bramkę. Dobrze do główki w polu karnym wyskoczył Biały i pokonał Michała Furmana. Kilka minut później Kamil Orlik mógł zdobyć piękną bramkę, lecz świetnie obronił Furman.

W doliczonym czasie gry Stalówka miała dwa rzuty karne. Pierwszego nie zdołał wykorzystać Jakub Kowalski, ale chwilę później kolejną jedenastkę na gola zamienił już Adam Imiela i Stal doprowadziła do remisu. Na trafienie, które dałoby komplet punktów zielono-czarnym zabrakło już czasu.

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 2:2 (1:1)
1:0 – Szuszkiewicz 14’
1:1 – Biały (k.) 26’
1:2 – Biały 64’
2:2 – Imiela (k.) 90’+5

W 90. minucie Mateusz Zając obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Kowalskiego.

Stal Stalowa Wola: Furman – Kowalski, Banach (46’ Filipczuk), Grasza, Kucharczyk, Olszewski (46’ Iwao), Soszyński, Kołbon, Imiela, Szuszkiewicz, Wydra (73’ Grabarz).

Unia Tarnów: Zając – Biś, Węgrzyn, Biały (67’ Palonek), Paweł Orlik (54’ Sojda), Adamski, Kajpust, Kamil Orlik (79’ Bajorek), Mida (67’ Rajkowicz), Kron (79’ Wardzała), Łazarz.

Żółte kartki: Wydra, Kowalski, Filipczuk (Stal) oraz Sojda, Adamski, Kamil Orlik (Unia).

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa).

Widzów: 994.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"