Wysokie zwycięstwo Stali (zdjęcia)

Stal Stalowa Wola w mocno rezerwowym składzie rozbiła w Stanach miejscowy Łęg 9:1. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu podokręgu.

Trener Łukasz Surma po ostatnim ligowym pojedynku zapowiedział, że w pucharze zagrają dublerzy. – Na pewno w tym meczu dostaną szansę młodzi zawodnicy oraz ci, którzy do tej pory grali niewiele – stwierdził na konferencji prasowej po potyczce z Wisłoką Dębica opiekun Stali. Na boisku w wyjściowym składzie nie pojawił się żaden gracz, który zagrał od początku niedzielnego spotkania w lidze.

W środowym boju Stalówka kanonadę rozpoczęła w 15. minucie. Zza pola karnego ładnie przymierzył Wiktor Stępniowski pokonując bramkarza rywali. 180 sekund było już 2:0. Po podaniu Macieja Wojtaka praktycznie do pustej bramki trafił Jakub Lebioda. Do przerwy dla naszego zespołu trafił jeszcze Wojtak.

W 24 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał napastnik Łęgu i ucieszył licznie zgromadzonych kibiców swojego zespołu.

Po zmianie stron trafiali już tylko zielono-czarni. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony zawodów Stalówka zdobyła aż trzy gole. Najpierw rzut karny wykorzystał Stępniowski. Kolejnego gola strzałem z 15. metrów zdobył Wojtak, a chwilę potem ponownie Stępniowski trafił do siatki rywali uderzając z linii pola karnego.

W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Szifer, a formalności w ostatnich minutach pojedynku dopełnili Lebioda i Bartosz Grasza, który ustalił wynik spotkania.

1:9 – Grasza 89’

Stal Stalowa Wola: Konefał – Szifer, Hudzik (70’ Grasza), Pikuła, Olszewski (70’ Ziarko), Stelmach (46’ Khorolskyi), Lebioda, Stępniowski, Wojtak, Marut (38’ Myszogląd), Grabarz (65’ Soszyński).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"