Falstart Stali!

Image

W sobotnie popołudnie Stal Stalowa Wola rozgrywała swoje pierwsze spotkanie ligowe w sezonie 2022/2023.

W Krakowie podopieczni trenera Surmy mierzyli się zespołem Cracovii II. Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania, bo już po 4 minutach piłkę z siatki musiał wyciągać Mikołaj Smyłek. Strzelcem bramki był Sebastian Strózik, który sprytnym strzałem pokonał naszego golkipera. Stal po początkowym falstarcie do gry zaczęła wracać po ok. 10 minutach, stwarzając sobie kilka groźnych sytuacji, którym brakowało jednak wykończenia. W kolejnej fazie spotkania gra przeniosła się nieco bliżej środkowej części boiska, a sytuacje podbramkowe były rzadkością. Niestety, w 41 minucie gospodarze wykorzystali jedną z takich sytuacji. Po zamieszaniu po rzucie rożnym i kilku strzałach piłka w końcu znalazła drogę do bramki i było już 2:0 dla Cracovii. Tym razem naszego bramkarza pokonał Krystian Bracik. Na przerwę Stalowcy więc schodzili z dwubramkową stratą i trudnym zadaniem odrobienia jej w drugich 45 minutach.

Po przerwie podopieczni trenera Surmy rzeczywiście starali się zepchnąć gospodarzy do defensywy. Gra zielono- czarnych chwilami wyglądała całkiem dobrze, jednak widać było również brak zgrania niektórych zawodników. Niestety w tym spotkaniu to zawodnicy Cracovii byli zabójczo skuteczni. W 59 minucie, po brutalnym faulu ze strony naszego zawodnika, sędzia podyktował rzut wolny. Na bezpośredni strzał ze stałego fragmentu gry zdecydował się Sousa. Piłka po precyzyjnym uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Na tablicy wyników wynik 3:0 dla gospodarzy. Na szczęście nasz zespół nie załamał się mimo takiego obrotu spraw i zdołał szybko odpowiedzieć. W 64 minucie pierwszą bramkę dla Stali, po szybkiej akcji, zdobił Kacper Myszogląd. Wydawało się, że Stalówka po bramce kontaktowej ruszy do odrabiania strat. Niestety, zaledwie 180 sekund później Cracovia prowadziła już 4:1, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Sebastian Strózik, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Ale to nie był koniec goli. Stalowcy walczyli dalej o poprawę wyniku i ta sztuka udała im się w 69 minucie, kiedy to do bramki gospodarzy trafił wychowanek Stali Przemysław Stelmach. Ale zielono- czarni nie zdołali już zdobyć bramki kontaktowej, która pozwoliłaby zachować cień szansy na wywiezienie chociaż jednego punktu z Krakowa.

Stal Stalowa Wola, mimo nienajgorszej gry, przegrała z jednym z głównych kandydatów do awansu. Kibice Stali mogą mieć jedynie nadzieję, że nowi zawodnicy szybko zgrają się z resztą zespołu i zły start będzie jedynie potknięciem.

06.08.2022 Kraków godz. 13:00

Cracovia II Kraków 4-2 Stal Stalowa Wola (2:0)

Bramki: 4’, 67’ Strózik, 41’ Bracik, 59’ Sousa, - 64’ Myszogląd, 69’ Stelmach

Stal: Smyłek, Kowalski, Hudzik, Kucharski, Olszewski, Lebioda, Stelmach, Duda©, Myszogląd, Marut, Szuszkiewicz

Rez: Konefał, Stępniowski, Kitliński, Grabarz, Soszyński, Grasza, Ziarko

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mikro89

Mietek Ożóg na trenera...chlopaki co biegaja po A i B klasach do pierwszego składu...

~KIBIC

Do hutnik, 80 procent wychowanków to może grać w rezerwach STALÓWKI. Ja tylko przypomnę , że w poprzednich sezonach to rezerwy STALÓWKI przegrały kilka meczów walkowerem tylko dlatego , że zabrakło 11 zawodników aby zagrać mecz. A przecież mogli powołać nawet juniorów młodszych na te mecze. Wychowankowie którzy mają serce dla klubu zawsze tak zaplanują swoje sprawy aby nigdy nie opuścić meczu.

~KIBIC

Do śmiech, daj jeden przykład cieciu bo za pomówienia możesz stanąć przed prokuratorem. Gdyby nie taśmy prawdy od SOWY to POLACY by nigdy nie uwierzyli jak platforma pseudo obywatelska okradała na każdym kroku POLAKÓW. Ty oszołomie wiedzę czerpiesz z TVN 24 i komentarzy na forach dlatego takie brednie wypociłeś. Rozmawiamy o naszej kochanej STALÓWCE a tobie brednie w głowie.

~Hutnik

KIBIC, a czy ty masz problem z matematyką, czy u Ciebie 3 zawodników to 80% składu wyjściowego na mecz.

~ssmiech

Te pisowskie zlodzieje nie kradna 100 zl ale miliony

~KIBIC

Do tylko zks, po pierwsze PIS to najbardziej uczciwa partia na świecie tam jak byś ukradł 100 złotych to wylatujesz z tej partii na zbity pysk. Po drugie SZREK do konfederacji to należał kilka lat temu teraz to polityk partii platformy pseudo obywatelskiej. Do heryu, idąc twoim tokiem myślenia to za Szreka była co jedynie 2 liga i to tylko przez 2 lata a siedział SZREK przy korycie 12 lat. Ostatnio prawdziwa 1 liga czyli obecna ekstraklasa to była w STALOWEJ WOLI w latach początkowych 90. Nie ma większego ha..ma jak ty w naszym mieście bo wyzywasz innych od ha..mów a sam nim jesteś. Do hutnik, czy ty masz problem z czytaniem po polsku , przeczytaj skład STALÓWKI w pierwszej jedenastce wyszło 3 wychowanków. Nawet ci ich wymienię [ MARUT, LEBIODA i STELMACH]. Do ubek, gdyby nie PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY to dziś byś oglądał mecze w naszym mieście na poziomie 5 ligi o czym marzył poprzednik obecnego prezydenta. Tak się stało w STARACHOWICACH gdzie w mieście naszej wielkości ich drużyna gra od 30 lat w 5 lidze. Jeżeli nasza kochana STALÓWKA awansuje albo spadnie do niższej ligi to będzie tylko zasługa trenera i zawodników częściowo też prezesa.

~pap

nie=szczęść=ie z tymi konfederatami to może PO 67lat lub więcej do emerytury

~Ubek

KIBIC
Głupi się rodzą sami czy ich sieją jak w twoim przypadku.
Nigdy nikt nie wyrządził tyle krzywdy temu klubowi co ćwierć inteligent Nadbereźny który zapłaci za całe zło jakie spotkało to MIASTO i klub.
Już niedługo kara bezlitosna.

~heryu

Pamietajcie hamy ***** *** pan PREZYDENT SZLEZAK 1 liga.Teraz 4 ta liga jest szansa na 5 lige.

TylkoZKS

No i musimy w wyborach do Sejmu i Senatu odrzucić złodziejską partię pis. Głosujemy na Konfederację, do której należy p. Andrzej Szlęzak.

TylkoZKS

Za Szlęzaka 1 liga. Wnioski wyciągnijcie sami.

~Hutnik

Dzięki tak ciężko myślących jak Ty KIBIC, Stalówka nie ma wychowanków. Lepiej stawiać i ogrywać obce miernoty niż stawiać na swoich A efekty z roku na rok widać coraz lepiej po wynikach. Trzecia liga to poziom w którym powinno być 80% wychowanków i budowanie fundamentów drużyny.

~ggg

KIBIC - załatwiłeś już tę 2 ligę w PZPN? Jak tam te twoje rozmowy?

~KIBIC

Do ubek, cieciu wszyscy kibice idziemy na wybory w przyszłym roku albo rok późnej i głosujemy na PANA PREZYDENTA L. NADBEREŻNEGO bo gdyby nie on to STALÓWKA dziś by grała w 5 lidze tam gdzie grają dziś rezerwy. Nie tylko głosujemy na naszego kochanego prezydenta ale też na partię PIS do sejmu i senatu. Trzeba na zawsze odrzucić te zdradzieckie partie opozycyjne które nie mają nic do zaoferowania POLAKOM.

~KIBIC

Do hgdr, a z kim ta druga drużyna zagrała , że tak się zachwycasz pewnie z jakimś zespołem z A czy B klasy. Z drużynami podwórkowymi to byle kopacz się może pokazać wystarczy , że ma jaką taką kondycję. Już milion razy komentowałem , że wychowankami to się gra w A i B klasie. Jeżeli którykolwiek nasz chłopak się wyróżnia to trener da mu szansę choćby na parę minut się pokazać na boisku. Przeskok z 5 ligi do 3 ligi to kosmos już wielu wychowanków się zmarnowało przez top ,że za wcześnie ich wpychano do gry na wysokim poziomie . Ja jeszcze przypomnę wszystkim kibicom STALÓWKI , że komentowałem że siara będzie grać w 2 lidze tylko jeden sezon bo dla tak słabych drużyn nie ma miejsca w 2 lidze.

~KIBIC

Zaczął się nowy sezon i zaczęła się nowa głupota hejterow. Ja tylko chcę poinformować wszystkich znających się na piłce nożnej , że prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym jak kończą a nie po tym jak zaczynają. Najlepiej o tym wiedzą aktywne kobiety bo mamy w życiu maratończyk i sprinterów. Najgorzej zawsze mają sprinterzy bo tacy nigdy nie zadowolą żadnej kobiety i kobieta musi udawać orgazm. Co do STALÓWKI to jak dojdą wszyscy jeszcze niezgłoszeni zawodnicy to STALÓWKA będzie głównym kandydatem do awansu w przyszłym roku do 2 ligi. Biorąc pod uwagę tak skąpe środki na naszą STALÓWKĘ to awans będzie cudem 21 wieku. Drużyna WIECZYSTEJ zanim awansuję wyżej to pogra w tej 3 lidze przynajmniej 10 lat.

~k i b i c

A to informacja ze strony kibiców:

OK 100 osób dociera pod stadion na mecz z rezerwami Cracovii. Z Nami 5 Kibiców Dynama Brześć oraz kilku braci z Jastrzębia. Większość składu w koszulkach „pasiakach” co daje fajny efekt.

Dostaliśmy tylko 50 biletów więc ostatecznie nikt nie wchodzi do klatki. Zaznaczamy obecność kilkoma okrzykami i ruszamy w dalszą drogę.

Czy to ma coś wspólnego ze wsparciem drużyny?

~hgdr

II drużyna zagrała niezły mecz. Jest kilku naszych lepszych od tych co przyszli za kasę. W pomocy dwóch, na stoperze chłopak nie gorszy od tych z pierszej, Po co kupować jak można swoich. Podobno jeszcze kilku nie zgłosili bo ktoś znów zawalił jak w poprzednim sezonie.

~ki bic

Dobrze że Łagów przegrał.

~siareczka

popatrzcie było super a ostatnio szósteczka

~Dno

Widzę, że z tego Siembidy to taki sam prezes piłkarski, jaki i były starosta.

~Login

Piąta liga
Ósma grupa
STA - LO - WA !

~Ubek

Bojkot stadionu
Kibole powołali Nadbereźnego na stołek i powinni go z niego skopać.
O i cały problem rozwiązany.

~Stalowiak

A kabaret dalej trwa

~cokot

Adamus juz pracowal w Pysznicy ...teraz Kusiak albo Wietecha hejo nooo

~uciok77

Ale w czwartej lidze Stalowka w koncu zacznie grac dobrze,bo i przeciwnicy tez są slabi.

~Werrr

Ludzie prędzej klub upadnie niż awansujemy do 2 ligi.

~Prezes

A jak nie wyjadę, to co mi zrobita?

~do poniżej

Prezes pakuj cały ten szrot w autobus i wypad.

~Prezes

Cracovia wcale nie jest zainteresowana awansem. Pokazał to poprzedni sezon, w którym to rezerwy ekstraklasowego zespołu, w końcówce sezonu odpuszczały kolejne mecze. Szkoda zatem, że obecnym sezonie nie gramy z nimi w końcówkach rund.