do: Aktualności

W środę w hali MOSiR odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do naszego miasta przyjechały cztery najlepsze licealne drużyny, wyłonione w ramach wcześniejszych eliminacji. Oprócz zawodniczek Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego ze Stalowej Woli, w turnieju uczestniczyły ekipy: I LO Krosno, V LO Rzeszów i Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego Mielec. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż wszystkie zawodniczki trenują siatkówkę w klubach. Grano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu Mielec po bardzo zaciętym meczu, rozstrzygniętym tiea breakiem 16:14 pokonał Rzeszów. W drugim Stalowa Wola zwyciężyła 2:0 Krosno. W meczu o III miejsce krośnianki pokonały „Młode Rysice” z Rzeszowa 2:1. W wielkim finale Mielec wygrał z naszym SLO 2:0. Niestety prowadzący naszą drużynę trener Mirosław Sroka nie mógł skorzystać od początku turnieju z podstawowej zawodniczki Zuzanny Iskry, która ma kontuzję palca a dodatkowo w meczu z Krosnem kostkę skręciła będąca w znakomitej formie Wiktoria Kowalik i w finale już nie wystąpiła, co na pewno też miało wpływ na końcowy wynik. Nie mniej wicemistrzostwo województwa szkół średnich to bardzo duży sukces naszych licealistek i ich trenera. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.