Biurowiec Urbi Ferro już otwarty

Image

20 września 2023 roku, dokładnie w samo południe, uroczyście otwarto trzykondygnacyjny obiekt biurowo- handlowo- usługowy Urbi Ferro.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY OBIEKT JUŻ TĘTNI ŻYCIEM

17 stycznia 2022 roku wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Biurowiec powstał u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej w ramach Programu Fabryka.

Na środową uroczystość zaproszeni zostali m.in. lokalni parlamentarzyści, samorządowcy z regionu, przedstawiciele instytucji publicznych, radni miasta Stalowa Wola, podmioty zaangażowane w realizację inwestycji oraz najemcy powierzchni biurowych w biurowcu Urbi Ferro. Dziś przed drzwiami głównymi została rozciągnięta wstęga z logotypami Programu Fabryka i herbem Stalowej Woli. Obiekt robi wrażenie, jest elegancki, nowoczesny, powstał na zaniedbanym terenie, zmieniając całkowicie tę część miasta. Liczy sobie 6 tys. m2 i kosztował ponad 50 mln zł. Jest to pierwszy biurowiec klasy A w Stalowej Woli. Charakteryzuje go centralnie umiejscowione patio obsadzone drzewami, stanowiącymi zieloną enklawę wewnątrz budynku. Obiekt składa się z części usługowo- handlowej i biurowej i już ma część najemców, powoli zaczyna tętnić życiem, a przecież dopiero został otwarty. Obecnie wynajęto już około 50% powierzchni (biura, banki, kawiarnia- cukiernia, barber, usługi medyczne, stomatolog, kosmetyczka, masażysta, firmy finansowe, ubezpieczeniowe). Trwają negocjacje i podpisywanie kolejnych umów. Szacuje się, że do końca roku zostanie wynajęte 70-80% obiektu. Cały budynek może funkcjonować całą dobę, najemca ma kartę magnetyczną do wejścia (działającą także po godzinach pracy recepcji). Obiekt jest monitorowany i chroniony.

STALOWA WOLA MA PRZEMYSŁOWE DNA

Inwestycja powstała ekspresowo i jest dumą regionu. Wiceminister Infrastruktury podkreślił, że to ważny obiekt na drodze rozwoju.

- Prezydent naszego miasta Lucjusz Nadbereżny zwykł mawiać, że Stalowa Wola to miasto z przemysłowym DNA. Oczywiście to prawda. Stalowa Wola została zrodzona w ramach idei Centralnego Okręgu Przemysłowego. Miała być takim przykładem wybicia się na niepodległość, niezależność gospodarczą, militarną i przemysłową. Oczywiście ten kurs dbania o rozwój przemysłu jest kontynuowany. Bardzo pięknie rozwija się nam Stalowowolska Strefa Ekonomiczna, ostatnio poszerzona o ponad 800 ha, tak że to gospodarcze serce miasta Stalowej Woli bije bardzo mocno- mówił podczas uroczystości wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm Rafał Weber.

I jak podkreślił cieszy się, że w Stalowej Woli powstała Fabryka Urbi Ferro, bo dzięki temu stworzone zostały nowoczesne miejsca dla działalności gospodarczych, niezwiązanych z produkcją czy przemysłem. Chodzi tu m.in. o usługi, handel, doradztwo podatkowe, finansowe, ekonomiczne. Do tego wspomnieć należy o całym kompleksie wokół, czyli parkingach zewnętrznych, wewnętrznych, usługach koniecznych do rozwoju biznesu w XXI wieku. O to wszystko zadbano ze szczegółami przy tej inwestycji. Wiceminister Rafał Weber szczególnie cieszy się, że taki obiekt powstał jako jeden z pierwszych właśnie w Stalowej Woli i że będzie on uzupełnieniem potencjału centrum.

- Sama lokalizacja tego obiektu też jest kluczowa. Znajdujemy się w centrum Stalowej Woli. To osiedle naszego miasta ma od dawien dawna taki charakter handlowo- usługowy. Kiedyś w hali targowej, znajdującej się nieopodal, tętniło życie w soboty, ale nie tylko. To miejsce nadal nie straciło na znaczeniu, bo ten handel nadal istnieje, ale budowa Fabryki Urbi Ferro, nowoczesnego miejsca do prowadzenia biznesu wzmocni potencjał centralnej części Stalowej Woli i to też warto podkreślić, że miejsca wizerunkowo i estetycznie, bardzo ładne, bardzo dobre, są przeznaczane pod to, aby stalowowolski biznes mógł się rozwijać- mówił wiceminister Rafał Weber.

STRATEGIA, DZIĘKI KTÓREJ MAMY WRESZCIE SZANSĘ NA ROZWÓJ

Wiceminister podkreśla, że wybór miejsca związany także był z doskonałą komunikacją. Wokół jest PKS, PKP i przystanki komunikacji miejskiej. Jest to niewątpliwie duży atut. Do tego należy dodać sieć dróg.

- Nasi samorządowcy w ostatnich latach poczynili inwestycje, które tą komunikację ułatwiają. Od strony południowej jest ul. Popiełuszki, zrealizowana przez starostę stalowowolskiego Janusza Zarzecznego przy wsparciu środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, od strony północnej to ul. Okulickiego, która wizerunkowo i estetycznie, ale też oczywiście transportowo zmieniła oblicze Młodynia i tamtej części naszej Stalowej Woli i tunel pod torami- połączenie ul. Przemysłowej i 11 Listopada. Te drogi mają związek z tym miejscem, z tą Fabryką, mają związek z tą handlową częścią naszego miasta i to też jest dumny argument do tego, żeby tutaj ulokować swoje biznesy i rozwijać swoje firmy. I mam nadzieję, że przedsiębiorcy, którzy już podjęli taką decyzję, a takich jest niemało, a także przedsiębiorcy, którzy się zastanawiają czy warto wejść w te przestrzenie, właśnie podejmą pozytywne decyzje i ten budynek bardzo szybko zostanie zapełniony- powiedział wiceminister.

Rafał Weber podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego wybudowania obiektu, szczególnie prezesom ARP. A nie było to łatwe zadanie, bo budynek powstał w czasie pandemii i wojny w Ukrainie. Były więc trudności, ale te jak widać nie wpłynęły w żaden sposób na terminowość.

- Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka rządowa podległa bezpośrednio pod Prezesa Rady Ministrów, pana Mateusza Morawieckiego i jest zobowiązana do tego aby realizować tą gospodarczą strategię rządu Prawa i Sprawiedliwości, strategię opartą o odpowiedzialny rozwój czyli o taki, który dociera również do takich ośrodków jak Stalowa Wola czy Zamość- miasto bliźniacze, w którym powstanie podobny obiekt. Ta polityka gospodarcza inwestowania w takie miasta jak Stalowa Wola naprawdę się opłaca, bo tutaj też są ludzie, którzy znają się na biznesie, którzy chcą prowadzić swoje działalności gospodarcze, potrzebują do tego odpowiedniego miejsca i jestem przekonany, że Fabryka Urbi Ferro spełni ich oczekiwanie i tutaj będą mogli prowadzić biznes i rozwijać swoją działalność gospodarczą- powiedział wiceminister, poseł na sejm RP Rafał Weber.

STALOWA WOLA OPIERAĆ SIĘ CHCE NA WIELU GAŁĘZIACH

Jak powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny miasto jest przemysłowe, ale w swoim rozwoju może, a wręcz powinno opierać się także na innych „nogach”. W nowo powstałym budynku będą więc mogły rozwijać działalność także firmy zupełnie niezwiązane z przemysłem.

- Stalowa Wola jest miastem ludzi przedsiębiorczych, odważnych, utalentowanych, ale aby oni mogli tutaj, w takim mieście realizować swoje cele biznesowe, muszą mieć do tego odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest nowoczesna, dostępna, piękna przestrzeń biurowa, która pozwala realizować te cele biznesowe, która pokazuje, że miasto Stalowa Wola to nie smutne, stare, nienowoczesne biura, powierzchnie, a coś co może zachwycać, inspirować, coś co może również przyciągać tutaj młodych ludzi- powiedział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

To działanie to też przeciwdziałanie degradacji centrów miast, negacja tworzenia biznesów poza aglomeracjami, co powodowało niedostępność tego typu usług dla mieszkańców i firm. Kumulacja w środku Stalowej Woli wielu przedsiębiorców i oferowanych przez nich usług, daje większą szansę rozwoju samemu miastu, powoduje oddziaływanie różnych struktur na siebie.

Jak powiedział prezydent inwestycja była strzałem w dziesiątkę, bo już teraz widzi jak duże zainteresowanie jest obiektem. Podkreślił też, że to nie jest koniec działania ARP w Stalowej Woli. Wkrótce na terenie strefy przemysłowej rozpocznie się budowa Akceleratora Przemysłowego- nowoczesnego obiektu produkcyjno- biurowego, stanowiącego połączenie budynku biurowo- usługowego i hali produkcyjnej o łącznej powierzchni 8,5 tys. m2.

Wiceprezes ARP Łukasz Gałczyński podziękował samorządowcom za pomoc przy realizacji projektu, a także wiceministrowi Rafałowi Weberowi za przychylność ze strony rządu w tworzeniu takich miejsc rozwoju jak to w Stalowej Woli. Przypomniał, że od ARP rząd premiera Mateusza Morawieckiego wręcz wymaga pomocy takim miastom jak Stalowa Wola, czyli ośrodkom mniejszym, by mogły rozkwitnąć i tworzyć własne biznesy z takim samym powodzeniem i przy takich samych możliwościach jakie mają duże aglomeracje miejskie. Pozwala to wykorzystać wielki potencjał jaki drzemie w polskich miastach i miasteczkach.

- Na tej liście znalazło się kilkadziesiąt miast i właśnie dzięki takim osobom jak pan minister, pan prezydent to Stalowa Wola znalazła się na szczycie listy i to Stalowa Wola była naszym pierwszym wyborem- powiedział Wiceprezes ARP Łukasz Gałczyński.

Zapewnił też, że zarówno wiceminister Weber, jak i prezydent Nadbereżny nakreślili już program rozwoju miasta na przyszłość, więc to nie koniec ze strony ARP współpracy i dążeń do unowocześnienia regionu.

Jak powiedział Prezes Zarządu Operator ARP Mariusz Domeradzki proces tworzenia budynku w Stalowej Woli przebiegł bardzo sprawnie. Wszystkie pozwolenia, decyzje po stronie choćby miasta były wydawane ekspresowo.

Po wystąpieniach goście honorowi zostali poproszeni o przecięcie wstęgi przed wejściem do holu głównego. Otwarcia budynku dokonali: Wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm Rafał Weber, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Prezes Zarządu Operator ARP Mariusz Domeradzki, Wiceprezes ARP Łukasz Gałczyński, Starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny, Prezes Zarządu Fabryki Urbi Ferro Piotr Tucholski. Później wszyscy obecni zwiedzili budynek.

Przewiń do komentarzy












































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =