Sukcesy Stalowowolan w Mistrzostwach Polski w Dogtrekkingu

Image

26.08.2023 roku w Sanoku odbyły się Mistrzostwa Polski w dogtrekkingu. Do wyboru były 3 trasy o długościach: 5 km, 15 km i 25 km, prowadzące przez Góry Sanocko- Turczańskie.

Pomimo ponad 30- stopniowej temperatury powietrza i trudnej trasy (czasem wręcz pionowych podbiegów) znalazło się kilku śmiałków z naszego miasta, którzy zdecydowali się wziąć swoje psy i zawalczyć o tytuł Mistrza Polski w Dogtrekkingu.

Tytuł V-ce Mistrza Polski na dystansie 15 km w kategorii rodzinnej wywalczyła Ewa Skubida oraz Hubert Puka z Erką (Ujadające Okratki).

Tytuł II V-ce Mistrza Polski na dystansie 15 km w kategorii indywidualnej kobiet wywalczyła Aleksandra Burdach z Ayrą (Wataha Stalowa Wola).

4 lokatę w kategorii rodzinnej na dystansie 15 km zajęła Karolina i Gabriela Iżewskie z Tiną (Wataha Stalowa Wola).

Również w indywidualnej kategorii mężczyzn znalazł się na 5 miejscu zawodnik klubu Wataha Stalowa Wola- Jarosław Tyrała z Barym.

Na dystansie 5 km Stalową Wolę reprezentowała Ines i Cecylia Burdach (Wataha Stalowa Wola), które dobiegły na metę jako 13- te w swojej kategorii.