Pewne zwycięstwo w Sieniawie

Stal Stalowa Wola pewnie pokonała w Sieniawie miejscowy Sokół 4:0. Do przerwy zielono-czarni zdobyli trzy gole i ustawili sobie całe spotkanie.

Od początku meczu Stal ruszyła i chwilę po pierwszym gwizdku mogła zdobyć gola, lecz w trudnej sytuacji Adam Imiela nie zdołał skierować piłki do siatki. Zielono-czarni z minuty na minutę nakręcali tempo spotkania i szukali swojej szansy. Ta wrzecie przyszła w 23. minucie. Pięknie z półwoleja z narożnika pola karnego uderzył Arkadiusz Ziarko i Stalówka objęła prowadzenie. Chwilę później faulowany w polu karnym był Mariusz Szuszkiewicz, a jedenastkę na gola zamienił Imiela. Nasz zespół nie zwalniał tempa i jeszcze przed przerwą podwyższyliśmy rezultat meczu. Kosei Iwao wykorzystał świetne podanie i w sytuacji sam na sam się nie pomylił i zdobył trzecią bramkę.

Po zmianie stron dość szybko Sokół musiał radzić sobie bez jednego gracza, po czerwonej kartce dla Karola Twardowskiego. Stal nie forsowała już tak mocnego tempa i nieco więcej pozwalała rywalom. Sokół nie był jednak w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Mikołaja Smyłka. Zielono-czarni co jakiś czas mocniej przycisnęli i szukali kolejnych trafień, lecz brakowało albo precyzji, albo bardzo dobrze bronił Bartosz Siryk. Już w doliczonym czasie gry piękną bramkę zdobył Bartosz Pioterczak, który uderzył bardzo mocno sprzed pola karnego i ustalił wynik potyczki.

Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola 0:4 (0:3)
0:1 – Ziarko 23’
0:2 – Imiela (k.) 26’
0:3 – Iwao 43’
0:4 – Pioterczak 90’+2

Sokół: Siryk – Geniec, Skała, Lis, Wawryszczuk, Twardowski, Sowiński (62’ Majka), Oziębło (62’ Persak), Feret, Ochał (70’ Mac), Tarała (54’ Mazgoła).

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Banach (84’ Pikuła), Ziarko, Soszyński, Kołbon (84’ Pioterczak), Imiela (74’ Duda), Wydra (60’ Wojtak), Szuszkiewicz (74’ Filipczuk), Iwao.

Żółte kartki: Twardowski (Sokół) oraz Wydra, Filipczuk (Stal).

Czerwona kartka: Twardowski (Sokół – za dwie żółte).

Sędzia: Jakub Pych (KS Dębica).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"