Imprezy okolicznościowe

IV NADWIŚLAŃSKI FASHION WEEK

Podkarpacie

Najważniejsze informacje

Początek Sobota, 1 lipca, godz. 06:00

Szczegóły tegorocznej edycji nie są jeszcze znane, podamy je wkrótce.

Nadwiślański fashion week - informacje

Jest to święto mody i kultury, które zainicjowane zostało w ramach współpracy Czwórmiasta, łączącego Tarnobrzeg, Sandomierz, Stalową Wolę, Nisko oraz gminny ościenne. Główną ideą wydarzenia jest promowanie lokalnej kultury ludowej, zakorzenionej w naszym regionie. Organizuje je Fundacja Artystyczna GA MON przy wsparciu samorządów, przedsiębiorców, instytucji kultury oraz ludzi związanych z branżą modową i kulturą regionu. Ubiegłoroczne edycje pokazały, jak przy równoczesnym wsparciu wielu osób, organizacji oraz instytucji można budować wzajemną współpracę, której efektem jest tworzenie kolejnego symbolu marki województwa Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Fashion week - kiedy i gdzie?

Nadwiślański Fashion Week w poprzednich latach odbywał się w kilku miastach i tak też będzie w tym roku, ponieważ ideą festiwalu jest połączyć artystów z okolicy - Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowa Woli, Niska i okolicznych gmin. Pokazy w ramach fashion weeku miały najróżniejsze lokalizacje, min.: zamek w Baranowie Sandomierskim, Jezioro Tarnobrzeskie, Muzeum Okręgowe w Stalowej Woli, Rynek w Sandomierzu. Festiwal mody miał do tej pory 3 edycje i każda z nich odbywała się początkiem sierpnia, zatem można się spodziewać, że IV Nadwiślański Fashion week również będzie w okolicach tej daty.

Program

Niestety, ale program i harmonogram pokazów nie został jeszcze udostępniony przez organizatorów. W zeszłym roku oprócz pokazów prowadzone były ciekawe prelekcje na temat świata mody, dlatego można przewidywać, że w tym roku również poza samymi pokazami będzie wiele dodatkowych atrakcji. W zeszłym roku mogliśmy podziwiać twórczość kilkunastu, wspaniałych projektantów mody, na scenie swoje stroje zaprezentowali mi.in: Kacper Gala, Sandra Szeliga, Gabriela Chat, Alicja Gorczyńska, Kovalove, Ga Mon Justyna Wesołowska, Dorota Senkara, Iga Dykas, Serafin Andrzejak, Klaudia Klimas, Anna Nowak - Curyło.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała zapowiedź oraz pokaz III Nadwiślańskiego Fashion Weeku w 2022 roku.

Galeria

Koncerty Roztańczona Polska
Koncerty Roztańczona Polska

28 maja, godz. 20:00

Plac Piłsudskiego, Stalowa Wola

Festiwal kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni 2023"
Festiwal kół Gospodyń Wiejskich "Polska od Kuchni 2023"

28 maja, godz. 13:00

Plac Piłsudskiego, Stalowa Wola

IV Tarnobrzeski Festiwal Rękodzieła i Rzemiosła 2023
IV Tarnobrzeski Festiwal Rękodzieła i Rzemiosła 2023

27 maja, godz. 09:00

Plac Bartosza Głowackiego, Tarnobrzeg

10 lecie Winnicy Sandomierskiej
10 lecie Winnicy Sandomierskiej

27 maja, godz. 11:00

Winnica Sandomierska, Dwikozy

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU - 100 procent
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU - 100 procent

27 maja, godz. 17:30

Dwór na Wichrowym Wzgórzu, Przybysławice

Zobacz więcej
Kuwety samoczyszczące dla kota – innowacja, której nie może zabraknąć w inteligentnym domu